Οι έδρες, οι σταυροί και οι ενστάσεις στην ΠΟΕΣΥ

Η Εφορευτική Επιτροπή του 8ου Τακτικού Συνεδρίου της ΠΟΕΣΥ σχετικά με τις αρχαιρεσίες αποφάσισε τη συνέχιση της διαδικασίας την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2017 στις 5μμ.
Ενημερώνει ότι μετά την καταμέτρηση, τα αποτελέσματα για το Διοικητικό Συμβούλιο και το Γενικό Συμβούλιο της ΠΟΕΣΥ έχουν ως εξής:
Α) για το Διοικητικό Συμβούλιο:
Ψήφισαν: 163..
Βρέθηκαν: 163 ψηφοδέλτια
Έγκυρα: 162 ψηφοδέλτια
Λευκό: 1 ψηφοδέλτιο
Εκλογικό μέτρο:14
Έλαβαν κατά την Α’, Β’ και Γ’ κατανομή:
1. ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ: 56 ψήφους και 4 έδρες
2. ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ: ψήφους 41 και 3 έδρες
3. ΜΕΤΩΠΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ: ψήφους 18 και 1 έδρα
4. ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ: ψήφους 13 και 1έδρα
5. ΕΝΟΤΗΤΑ – ΕΣΗΕΠΗΝ: ψήφους 8 και 1 έδρα
6. ΝΕΑ ΚΙΝΗΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ: ψήφους 8 και 1 έδρα
7. ΕΚΛΟΓΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΠΟΕΣΥ: ψήφους 18 και καμία έδρα
Κατά παράταξη οι υποψήφιοι έλαβαν:

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ:
1. ΒΟΤΣΚΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί τριάντα ένας (31) εκλέγεται
2. ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί είκοσι επτά (27) εκλέγεται
3. ΡΙΖΕΑΚΟΥ ΕΛΕΝΑ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί είκοσι πέντε (25) εκλέγεται
4. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί είκοσι τρεις (23) εκλέγεται
5. ΚΟΥΜΠΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί είκοσι (20) αναπλ.
6. ΤΡΑΚΟΥ ΤΡΙΑΔΑ (ΑΝΤΑ) (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δέκα εννέα (19) αναπλ.
7. ΒΕΪΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί εννέα (9) αναπλ.
8. ΤΡΟΥΠΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΕΣΗΕΑ σταυροί επτά (7) αναπλ.

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ
1. ΣΒΕΡΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί         είκοσι πέντε (25) εκλέγεται
2. ΦΩΚΙΑΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΕΣΗΕΜ-Θ) σταυροί                   είκοσι (20) εκλέγεται
3. ΣΙΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΣΗΕΘΣτΕΕ) σταυροί                δέκα έξι (16) εκλέγεται
4. ΠΛΗΚΑ ΜΑΡΙΑ (ΕΣΗΕΜ-Θ) σταυροί έντεκα (11) αναπλ.
5. ΖΑΡΙΦΗ ΜΑΡΙΑ (ΕΣΠΗΤ) σταυροί   έντεκα (11)
6. ΤΟΥΦΕΞΗ ΜΟΣΧΑΝΘΗ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί εννέα (9) αναπλ.
7. ΤΣΙΓΚΛΙΦΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΣΗΕΘΣτΕΕ) σταυροί εννέα (9) αναπλ.
8. ΣΟΥΛΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί οκτώ (8) αναπληρ.
9. ΚΡΙΚΟΣ ΣΠΥΡΟΣ (ΕΣΠΗΤ) σταυροί επτά (7)
10. ΜΕΡΤΖΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί           τέσσερις (4)

ΜΕΤΩΠΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ
1. ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΕΣΗΕΜ-Θ) σταυροί δεκαεπτά (17) εκλέγεται
2. ΜΕΪΝΤΑΝΗ ΜΑΡΙΝΑ (ΕΣΗΕΜ-Θ) σταυροί δεκαπέντε (15) αναπληρ.
3. ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΕΣΠΗΤ) σταυροί δεκαοκτώ (18)
4. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΤΑΣΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δύο (2)
5. ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δύο (2)
6. ΑΓΓΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί μηδέν (0)
7. ΕΛΑΦΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί μηδέν (0)
8. ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΝΑΣΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί μηδέν (0)
9. ΤΣΩΛΗ ΜΑΡΙΑ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί μηδέν (0)
10. ΧΑΡΟΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί μηδέν (0)
11. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΟΠΗ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί μηδέν (0)

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
1. ΖΑΧΑΡΗΣ ΠΑΝΟΣ (ΕΣΠΗΤ) σταυροί      δώδεκα (12) εκλέγεται
2. BΟΓΙΑΤΖΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ (ΕΣΗΕΘΣτΕΕ ) σταυροί δώδεκα (12)
3. ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δεκατρείς (13)

ΕΝΟΤΗΤΑ – ΕΣΗΕΠΗΝ
1. ΚΥΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΣΗΕΠΗΝ) σταυροί οκτώ (8) εκλέγεται
2. ΚΑΛΛΕΡΓΗ-ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΕΣΗΕΠΗΝ) σταυροί ένας (1)
3. ΤΣΑΝΤΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΣΗΕΠΗΝ) σταυροί μηδέν (0)

ΝΕΑ ΚΙΝΗΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ
1. ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΝΕΛΛΗ (ΕΛΕΝΗ) (ΕΣΠΗΤ) σταυροί οκτώ (8) εκλέγεται
2. ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ (ΕΣΠΗΤ) σταυροί τρεις (3)

ΕΚΛΟΓΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΠΟΕΣΥ
1. ΝΤΕΛΕΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δεκαέξι (16)
2. ΓΚΙΚΑ ΜΑΡΙΑ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δεκατέσσερις (14)
3. ΣΑΛΒΑΝΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί επτά (7)

Β) για το Γενικό Συμβούλιο:
Ψήφισαν: 163
Βρέθηκαν: 163 ψηφοδέλτια
Έγκυρα: 160 ψηφοδέλτια
Λευκό: 1 ψηφοδέλτιο
Άκυρα:2 ψηφοδέλτια
Εκλογικό μέτρο:8
Έλαβαν κατά την Α’ και Β’ κατανομή:
1. ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ: 52 ψήφους και 6 έδρες
2. ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ: ψήφους 48 και 6 έδρες
3. ΕΚΛΟΓΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΠΟΕΣΥ: ψήφους 20 και 2 έδρες
4. ΜΕΤΩΠΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ: ψήφους 18 και 2 έδρες
5. ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ: ψήφους 14 και 2 έδρες
6. ΕΝΟΤΗΤΑ – ΕΣΗΕΠΗΝ: ψήφους 8 και 1 έδρα

Εκκρεμεί η κλήρωση για την τελευταία έδρα μεταξύ του συνδυασμού «Ενωμένοι Δημοσιογράφοι» και του συνδυασμού «Εκλογικός συνδυασμός ΠΟΕΣΥ», οι οποίοι είχαν και οι δύο υπόλοιπο τεσσάρων (4) ψήφων στη Β’ κατανομή. Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου και ώρα 17:00 στην αίθουσα του τρίτου (3) ορόφου του κτιρίου της ΕΣΗΕΑ (Ακαδημίας 20), όπου συνεδριάζει η Εφορευτική Επιτροπή.

Κατά παράταξη οι υποψήφιοι έλαβαν:

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ
1. ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί τριάντα επτά (37) εκλέγεται
2. ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί είκοσι επτά (27) εκλέγεται
3. ΣΙΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί είκοσι επτά (27) εκλέγεται
4. ΜΠΟΥΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί είκοσι έξι (26) εκλέγεται
5. ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί είκοσι τέσσερις 24) εκλέγεται
6. ΠΡΟΥΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί είκοσι δύο (22) εκλέγεται
7. ΧΙΔΙΡΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί είκοσι (20) αναπληρ.
8. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δεκαεννέα (19) αναπληρ.
9. ΒΛΑΧΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ-ΝΙΝΑ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δεκαπέντε (15) αναπληρ.

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ
1. ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΕΣΗΕΜ-Θ) σταυροί τριάντα τέσσερις (34) εκλέγεται
2. ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί τριάντα τέσσερις (34) εκλέγεται
3. ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί τριάντα τέσσερις (34) εκλέγεται
4. ΠΕΤΡΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΕΣΗΕΘΣτΕΕ) σταυροί τριάντα ένας (31) εκλέγεται
5. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΕΣΠΗΤ) σταυροί είκοσι επτά (27) εκλέγεται
6. ΚΑΡΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί είκοσι πέντε (25) εκλέγεται
7. ΚΟΥΝΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί είκοσι τέσσερις (24) αναπληρ.
8. ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΕΣΗΕΘΣτΕΕ) σταυροί δεκαπέντε (15) αναπληρ.
9. ΒΟΪΤΣΙΔΗΣ ΜΟΣΧΟΣ (ΕΣΗΕΜ-Θ) σταυροί δεκατρείς (13) αναπληρ.

ΕΚΛΟΓΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΠΟΕΣΥ
1. ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δεκατέσσερις (14) εκλέγεται
2. ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δέκα (10) εκλέγεται
3. ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί πέντε (5) αναπληρ.

ΜΕΤΩΠΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ
1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΤΑΣΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δώδεκα (12) εκλέγεται
2. ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΝΑΣΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δώδεκα (12) εκλέγεται
3. ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΕΣΗΕΜ-Θ) σταυροί έντεκα (11) αναπληρ.
4. ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δέκα (10) αναπληρ.
5. ΑΓΓΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί εννέα (9) αναπληρ.
6. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΟΠΗ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί εννέα (9) αναπληρ.
7. ΤΣΩΛΗ ΜΑΡΙΑ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί οκτώ (8) αναπληρ.
8. ΕΛΑΦΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί μηδέν (0)
9. ΜΕΪΝΤΑΝΗ ΜΑΡΙΝΑ (ΕΣΗΕΜ-Θ) σταυροί μηδέν (0)
10. ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΕΣΠΗΤ) σταυροί μηδέν (0)
11. ΧΑΡΟΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί μηδέν (0)

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
1. ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΣΗΕΑ) σταυροί δεκατρείς (13) εκλέγεται
2. ΖΑΧΑΡΗΣ ΠΑΝΟΣ (ΕΣΠΗΤ) σταυροί έντεκα (11) εκλέγεται
3. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ (ΕΣΗΕΘΣτΕΕ ) σταυροί εννέα (9) αναπληρ.

ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΣΗΕΠΗΝ
1. ΜΑΣΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΕΣΗΕΠΗΝ) σταυροί οκτώ (8) εκλέγεται
2. ΚΑΦΕΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΚΟΡΙΝΑ (ΕΣΗΕΠΗΝ) σταυρός ένας (1)   αναπληρ.

Ενημερώνουμε ότι ενστάσεις σε ό,τι αφορά τα αποτελέσματα των αρχαιρεσιών για το Διοικητικό Συμβούλιο και το Γενικό Συμβούλιο της ΠΟΕΣΥ μπορούν να υποβάλλονται μέχρι και την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 17:00 στο πρωτόκολλο της γραμματείας της ΠΟΕΣΥ.


via http://ift.tt/2ASJlFM

Δεν υπάρχουν σχόλια

Από το Blogger.